طراحی پوستر تبلیغاتی

 
 
 
 
 
طراحی پوستر تبلیغاتی یکــی از روش های مرســــوم بــرای تبلیغات چاپی
به شمار می رود.
روشی که در آن خلاقیت و نوآوری در طراحی حـرف اول را می زند. طراحی
پوستر می تواند برای استفاده در فضاهای داخلی یا خارجی انجام شود که
هر کدام روش های چاپ خاص خود را دارند.
 
 
 
 
 
موارد تاثیرگذار در طراحی پوستر تبلیغاتی خلاقانه
 

طراحی پوستر تبلیغاتی یکی از روش های مرسوم برای تبلیغات چاپی به شمار می رود. روشی که در آن خلاقیت و نوآوری در طراحی حرف اول را می زند. طراحی پوستر می تواند برای استفاده در فضاهای داخلی یا خارجی انجام شود که هر کدام روش های چاپ خاص خود را دارند.
 
از طرف دیگر طراحی پوستر این قابلیت را دارد تا در ابعاد و ساز های مختلفی انجام شود که این امر دست طراحان را باز می گذارد تا طرح های مورد نظر را بهترین حالت ممکن عملی نمایند.
اما آن چه موجب موفقیت در طراحی پوستر می شود توجه به نکات کوچکی است که موجب می شود طراحی خلاقانه تری ایجاد شود و به این ترتیب نظرات مخاطبین بیشتر به محتوای موجود در پوستر جلب خواهد شد.
 
 
 
 
 
نکاتی که در طراحی پوستر خلاقانه باید به آن ها توجه نمود
 
همان طور که اشاره شد طراحی پوستر باید به صورت خلاقانه انجام شود و طراحان باید جسارت شکستن قالب های سنتی و معمول را داشته باشند و بر اساس قالب های جدید و نو اقدام به طراحی نمایند. رعایت برخی از اصول در طراحی پوستر مانند اصولی است که در طراحی بروشور، کاتالوگ و تراکت نیز به آن ها اشاره می شود.
 
به عنوان مثال برای شروع طراحی باید اهداف اصلی و پیام پوستر مشخص باشد و از طرفی مخاطبانی که قرار است طراحی پوستر برای آن ها انجام شود نیز شناسایی شوند. همه این موارد آیتم های مشترک در طراحی تبلیغات چاپی هستند. اما آن چه که موجب می شود طراحی پوستر حالتی منحصر به فرد پیدا کند در مواردی که در ادامه به آن ها اشاره می شود آمده است.
 
نقش رنگ ها در طراحی پوستر
 
جایگاه رنگ ها در طراحی پوست جایگاهی منحصر به فرد به شمار می رود. معمولا اندازه پوستر ها از سایر تبلیغات چاپی بزرگ تر بوده و به همین دلیل رنگ ها به ویژه رنگ زمینه پوستر باید به شکی انتخاب شود که در نگاه اول سبب جلب نظر مخاطبین گردد. انتخاب رنگ پوستر باید با توجه به محتوا و موضوع طراحی انجام شود.
 
نکته ای در خصوص رنگ بندی در طراحی پوستر باید به آن اشاره نمود این است که با استفاده از ترکیب رنگ های صحیح می توان فارغ از طراحی، پیام پوستر را به مخاطبین القا نمود. خلاقیت های فراوانی می توان در رنگ بندی پوستر اعمال نمود.
 
به عنوان مثال استفاده از رنگ های محدود و تمرکز بر یک بخش از پوستر و یا استفاده از رنگ ها به صورت کاملا جدا از هم که هر کدام می تواند حالتی نو به طراحی پوستر ببخشد.

استفاده از تایپوگرافی در طراحی پوستر به جای فونت های مرسوم
 
تایپوگرافی ها روش های نوشتاری خاصی هستند که می تواند به صورت کاملا منحصر به فرد برای طراحی پوستر مورد استفاده قرار گیرند. استفاده از تایپوگرافی به شکل قابل توجهی سبب جلب توجه مخاطبین به نوشته های روی پوست می شود. البته در این زمینه محدودیت هایی به ویژه برای حروف فارسی وجود دارد و معمولا تایپوگرافی چشمگیر اندکی در این زمینه در دسترس طراحان قرار دارد.
 
به هر صورت اگر نمی توانید تایپوگرافی خاص خود را پیدا کنید بهتر است به دنبال یافتن فونت هایی خاص برای طراحی پوستر خود باشید. استفاده از فونت های مختلف به شرطی که زیاده روی در آن صورت نگیرد می تواند طراحی شما را تاثیر گذار تر نماید.
 
نکته ای که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد این است که نوشته های موجود در طراحی پوستر باید خوانا باشد. تفاوتی ندارند شما از تایپوگرافی یا فونت های خاص استفاده کنید مهم این است که خوانا بودن متون را فدای زیبایی طرح نکنید.
 
 
ترکیب صحیح متن با طرح در طراحی پوستر
 
 
ترکیب صحیح میزان محتوا با نوع طراحی در طراحی پوستر از دیگر نکاتی است که خلاقیت های خاص خود را می طلبد. به عنوان مثال اگر شما پوستری دارید که میزان محتوا
در آن زیاد است نمی توانید از لحاظ طراحی طرحی شلوغ و پر از نقش و نگار داشته باشید زیرا ترکیب این طرح های شلوغ با محتوای زیاد می تواند موجب از بین رفتن تمرکز مخاطبین گردد. به همین ترتیب اگر متن های شما اندک باشد باید توجه مخاطب را با توجه به طرح به پیام پوستر جلب نمایید.
 
 
خلق تصاویر جدید با خلاقیت های منحصر به فرد در طراحی پوستر
 
 
گاهی اوقات می توان به جای استفاده مستقیم از یک عکس از ترکیب عکس های مختلف برای نشان دادن موضوع مورد نظر استفاده کرد. یکی از روش هایی که می توان برای این کار از آن استفاده کرد بهره برده از نگاتیو در طراحی است. به این معنا که از فضاهای خالی که قرار نیست چیزی بر روی آن ها چاپ شود برای نمایش تصاویر مورد نظر استفاده گردد.
 
پکار دیگری که در این خصوص می تواند مفید باشد استفاده صحیح از اشکال هندسی برای خلق اثری جدید است. استفاده از اشکال هندسی باید به شکلی کاملا هوشمندانه و خلاقانه صورت پذیرد تا بتواند تاثیر مناسبی بر روی مخاطبان داشته باشد.
 
یکی دیگر از مواردی که در خصوص استفاده از تصاویر باید مد نظر قرار گیرد این است که می توان تمرکز طراحی پوستر را بر یک نقطه خاص قرار داد و به این ترتیب تنها لازم است تصویری مناسب را انتخاب کرده و در مرکز توجه قرار دهید.
 
 
طرح و متن ها را با شکل های غیر متعارف در طراحی به کار ببرید
 
 
شکستن قالب های مرسوم برای طراحی پوستر می تواند همان خلاقیتی باشد که پوستر شما را منحصر به فرد نماید. می توان زاویه های مرسوم برای قرار دادن تصاویر و متون را فراموش کرده و این آیتم ها را به شکل های مورب، دایره، شکسته و غیره به کار برد.
 
البته این کار مستلزم دانش و ذوق هنری بالایی می باشد تا از هر گونه زیاده روی و اشتباه در انجام این کار جلوگیری شود. برای جذابیت بیشتر می توانید اندکی طنز را چاشنی طراحی خود کنید و از تصاویر خلاقانه و طنزآمیز استفاده کنید.
 
این روش یکی از روش های مرسوم برای درگیر کردن فکر مخاطبان به موضوع طراحی پوستر است. تصاویر مورد استفاده در طراحی پوستر می تواند به صورت عکس های حرفه ای باشد و یا این که تصاویر باشد که به صورت خلاقانه طراحی شوند.
 
شما میتوانید برای طراحی پوستر های تبلیغاتی خود در سال جدید (سال 1399) با شماره تلفن های 03136633395 - 03136637531 تماس بگیرید و یا به تلگرام شماره 09126887680 پیغام خود را ارسال کنید.
 
همچنین طراحی سالنامه اختصاصی 1399 را از ما بخواهید.
 
 Scroll to Top