طراحی کارت ویزیت تبلیغاتی

premium mobile phone screen mockup template 53876 76478 1

طراحی کارت ویزیت و کاربرد آن بیش از آن که جنبه تبلیغاتی داشته باشد به منظور اطلاع رسانی برای معرفی شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که راهی ساده و قابل دسترس برای مخاطبین محسوب می شود.

کارت ویزیت راهی مناسب برای در دسترس قرار دادن اطلاعات لازم و مختصر برای معرفی شخص یا مجموعه و راه های ارتباطی با آن ها می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طراحی کارت ویزیت، ابزاری کارآمد برای معرفی

 

طراحی کارت ویزیت و کاربرد آن بیش از آن که جنبه تبلیغاتی داشته باشد به منظور اطلاع رسانی برای معرفی شخص حقیقی یا حقوقی می باشد که راهی ساده و قابل دسترس برای مخاطبین محسوب می شود. کارت ویزیت راهی مناسب برای در دسترس قرار دادن اطلاعات لازم و مختصر برای معرفی شخص یا مجموعه و راه های ارتباطی با آن ها می باشد.

 

در طراحی کارت ویزیت درج نام شخص، شرکت یا سازمان و راه های تماس و در مواردی خدمتی که صاحب کارت ارائه می دهد، کافی می باشد. گاهی مشاهده می شود افراد کارت ویزیت را با بروشور اشتباه گرفته اند و مطالب فراوانی پیرامون کارشان را در کارت ویزیت می آوردند که این کار به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

 

برای طراحی کارت ویزیت می بایست تنها کلیدی ترین و مهم ترین نکات در آن درج گردد. گفتنی ست سادگی و داشتن فضای خالی را می توان از ویژگی های یک کارت ویزیت زیبا و حرفه ای دانست. از آنجائیکه کارت ویزیت عموما توسط خود شخص به مخاطب داده می شود از این رو شناختی که در این برخورد حاصل می شود بسیار حایز اهمیت می باشد.

 

برای آماده سازی کارت ویزیتی باکیفیت و مناسب دو مرحله پیش رو داریم. مرحله اول طراحی کارت ویزیت زیبا، خلاقانه و حرفه ای و مرحله دوم چاپی با کیفیت می باشد که نهایتا کارتی که به دست مخاطبین می رسد علاوه بر زیبایی بصری حس خوبی از صاحب کارت در او ایجاد شود. طراحی کارت ویزیت بایستی به اندازه ای زیبا، خلاقانه و منحصربفرد باشد که با نگاه اول توجه مخاطب را به خود جلب نماید. کیفیت کارت ویزیت نشان دهنده اعتبار مجموعه یا شخص می باشد.

 

 

اهمیت بهره گرفتن از تجربیات طراحان حرفه ای برای طراحی کارت ویزیت

 

 

امروزه در اطراف ما هستند کسانی که آشنایی با برنامه های گرافیکی دارند اما گرافیست حرفه ای نمی باشند، برای طراحی کارت ویزیت بایستی از طراحان حرفه ای بهره گرفت. اگر برای کیفیت کارت ویزیت شخصی تان که بدست مخاطبین می رسد ارزش قایل هستید طراحی آن را به شخصی حرفه ای بسپارید. طراحان گرافیک معمولا آلبوم هایی از نمونه کارهایی که طراحی کرده اند را در اختیار شما قرار می دهند

 

 

که می توانید از آن ها ایده بگیرید و سپس انتظاراتتان را با او در میان بگذارید. با گفتن نظرتان در مورد رنگ بندی، اندازه کارت و حتی نوع کاغذ و با مشاوره از طراح می توانید کارت ویزیتی کاملا حرفه ای و تاثیر گذار طراحی و چاپ نمایید. طراحی کارت ویزیت نیز مانند بسیاری از فعالیت های تخصصی نیاز به رعایت جزئیات و نکاتی دارد که یک طراح گرافیک بدون شک بهتر از شما از عهده این کار بر می آید.

 

 

 

 

نکات کلیدی برای طراحی کارت ویزیت

 

 

دقت و توجه به برخی فاکتورها و جزئیات در طراحی کارت ویزیت عاملی مهم به شمار می آید. اندازه و نوع فونت نوشته ها، خوانا بودن آن، تصاویر و لوگو مورد استفاده در کارت ویزیت از نکاتی است که توجه به آن ها ضروری می باشد. در طراحی کارت ویزیت نام شخص یا مجموعه مورد نظر بایستی کاملا خوانا و درشت تر از سایر مطالب باشد به گونه ای که اولین چیزی که بیننده مشاهده می کند این اسامی باشد. خوانا بودن سایر نوشته ها مانند آدرس، شماره تماس، آدرس وبسایت و پست الکترونیکی از دیگر موارد مهم در طراحی کارت ویزیت محسوب می گردد.

 

 

به گونه ای که مخاطب برای خواندن آن ها با مشکل مواجه نشود، این مشکلات می تواند در نتیجه عدم انتخاب رنگ مناسب و متناسب با رنگ پیش زمینه و کوچک بودن اندازه مطالب باشد. می توان مهم ترین بخش یک کارت ویزیت را اطلاعات تماس عنوان کرد. با توجه به شکل گیری شبکه های اجتماعی گوناگون بهتر است پربازدیدترین و پرکاربردترین شبکه اجتماعی را انتخاب نموده و آدرس آن را در کارت ویزیت بیاورید، البته باید حتما فعالیت خوبی در این شبکه ها داشته باشید و تماس ها را به خوبی مدیریت نمایید چرا که بعد از طراحی و چاپ کارت ویزیت جلب رضایت مشتریانی که از این طریق با شما آشنا شده اند حایز اهمیت می باشد.

 

استفاده از شعار تبلیغاتی کوتاه و دارای ریتم مناسب در طراحی کارت ویزیت می تواند پیشنهاد خوبی به شمار آید. فاکتور بسیار مهم دیگر در تمام طراحی ها رنگ می باشد. انتخاب رنگ مناسب برای زمینه کارت و متون نوشته شده باید طوری باشد که مخاطب در کوتاه ترین زمان بتواند بخش های کارت را از هم تفکیک کند.

 

اگر طراحی کارت ویزیت برای مجموعه یا سازمانی انجام می شود قرار دادن لوگو در طراحی کارت ضروری می باشد به گونه ای که مخاطبین در خاطرشان ثبت کرده و با دیدن این لوگو در هر جایی یاد مجموعه شما بیفتند. تاکید می شود کارت طراحی شده به هیچ وجه شلوغ نباشد و از تصاویری که نمایانگر ماهیت کار شخص یا مجموعه مورد نظر می باشد، استفاده گردد.

 

 

اهمیت کیفیت طراحی کارت ویزیت جهت چاپ مناسب

 

 

طراحان حرفه ای می دانند که برای چاپ کارت ویزیت بایستی فایلی با کیفیت مناسب با توجه به نوع چاپ را به چاپخانه تحویل دهند. قبل از طراحی کارت ویزیت بایستی تعیین سایز مورد نظر و روش چاپ تایید گردد. سایزی که برای طراحی کارت ویزیت عموما استفاده می شود ابعاد 85 در 55 میلی متر می باشد.

فرمت رنگی مورد استفاده در طراحی کارت ویزیت CMYK می باشد در این فرمت رنگی کاغذ چاپ تامین کننده رنگ سفید بوده و امکان ساخت رنگ سفید میسر نمی باشد. یکی از موارد دیگر که در طراحی کارت ویزیت بایستی رعایت شود تعیین محل برش می باشد.

 

مرحله آخر در طراحی کارت ویزیت ذخیره فایل به صورت صحیح و استاندارد می باشد. کارت ویزیتی که نهایتا در اختیار مخاطبین و مشتریان قرار می گیرد بایستی کیفیت مناسبی داشته باشد که این امر مستلزم ارائه فایل مناسب و با کیفیت متناسب با نوع چاپ آن می باشد.

 

ذخیره کرده فایل طراحی با فرمت JPG یا PNG به دلیل اینکه حاشیه ها را کمی بی کیفیت می کند پیشنهاد نمی گردد، بهتر است فایل لایه باز با پسوند TIFF ذخیره شود تا کیفیت آن حفظ شود. کاغذ مورد استفاده برای چاپ یکی دیگر از مواردی است که در نتیجه نهایی موثر است.

 

 

انواع کارت ویزیت بر اساس جنسشان متفاوت بوده که می توان به کارت ویزیت با جنس سلفون براق، سلفون مات، لمینیت براق، لمینیت مات، کتان، گلاسه بدون روکش، لیزری و سه بعدی تقسیم بندی نمود. بهترین روش های چاپی برای چاپ کارت ویزیت به شیوه افست یا دیجیتال می باشد.

 

 

 
Scroll to Top