چاپ کاتالوگ

سفارش چاپ کاتالوگ

katalog

چاپ کاتالوگ یکی از روش های تبلیغات است که بیشتر جنبه ی معرفی برای مشاغل دارد.

کاتالوگ های چاپی درصورتی که کیفیت مناسبی نداشته باشد نتیجه ی خوبی نیز به همراه نخواهد داشت.

برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع به ادامه متن توجه داشته باشید.

چاپ بروشور تبلیغاتی یا کتابچه تبلیغاتی که به آن کاتالوگ هم می گویند.

جهت معرفی محصولات و خدمات همچنین معرفی مشاغل به همراه پیشینه و اعتبار و پیشرفت ها جهت ارائه در نمایشگاه ها، جلسات کاری و ارسال به سایر شهرها انجام می گردد.

کیفیت چاپ در تاثیرگذاری بیشتر به مخاطبان بسیار حائز اهمیت است لذا در رابطه با سفارش کاتالوگ به مجموعه

چاپ و تبلیغات پرتو (طراحان پرتو ) می توانید شاهد بهترین حالت طراحی و چاپ کاتالوگ باشید.

به یاد داشته باشید که حداقل تعداد چاپ کاتالوگ 500 عدد است و حداکثر تعداد چاپ آن هر تعدادی که سفارش دهنده در نظر داشته باشد می تواند باشد.

انجام خدمات ثانویه ای مانند سلفون مات، براق، مخملی و یووی موضعی دلخواه است و با توجه به سلیقه ی افراد می تواند ترکیبی متفاوت داشته باشد.

 

 

 

طراحی و چاپ کاتالوگ 

کاتالوگ تبلیغاتی در جهت معرفی کالاها و خدمات و هم چنین جذب مشتریان بالقوه بسیار دارای اهمیت است.

با رشد، گسترش و تنوع محصولات در بازارهای تولیدی وابسته به آن چاپ کاتالوگ بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است.

با توسعه روز افزون فضای مجازی و شتاب در رسیدن اطلاعات به کاربران و همین طور وجود کاتالوگ های غیر چاپی و مجازی، اما به دلیل کم حجم بودن و قابلیت حمل، کاتالوگ های چاپی هم چنان از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.

به عبارتی چاپ کاتالوگ معرفی کننده تولیدات صاحبان کسب و کار است که استفاده از تصاویر خلاقانه و گرافیکی می تواند باعث افزایش توجهات مصرف کننده ها به برند مورد نظر شود.

سفارش کاتالوگ

اهداف کاتالوگ عبارتند از معرفی کسب و کار، معرفی خدمات و محصولات، پیشینه همکاری ها و اعتبارسنجی و ... که بسته به هدف از تبلیغات می تواند یک یا چند مورد از آن ها را در بر گیرد.

چاپ کاتالوگ می تواند در رابطه بین مشتری و محصول نقش واسطه را ایفا کند. بدین صورت که در شناساندن محصول به مشتری مورد نظر از اطلاعات مؤثر ، منظم و به شکل دقیق استفاده می کند.

در نتیجه آگاهی مشتری از محصول، تمایل او را برای خرید افزایش داده و بهترین گزینه را با توجه به نیاز خود انتخاب می کند. بنابراین کاتالوگ چاپی با ظاهری مورد قبول و حاوی

مطالب کاربردی و باکیفیت می تواند در جهت افزایش فروش محصولات شرکت ها و سازمان ها گام مفیدی بردارد.

اولین اصل مهم و تاثیرگذار برای کاتالوگ چاپی محتوای درخور توجه است که محتوای مد نظر می تواند هم به صورت تصویری و هم به صورت نوشتاری مورد استفاده قـــرار گیرد.

برای معرفی محصول خود باید تمام ویژگی های آن و در کل هرگونه اطلاعاتی را که باعث شود به مشتریان کمک شایانی کند تا تصمیم گیری درستی اتخاذ کنند، را باید عنوان کرد. 

تصاویر نیز می تواند خلاقانه و از تمام جوانب جذابیت داشته باشد. یک تصویر جذاب می تواند بیش از پیش موجب جذب مشتری شود. از نکات پر اهمیت در این زمینه این است که متن کاتالوگ باید خالی از هرگونه پیچیدگی زبانی برای مشتری و به زبان ساده و روان باشد.

طراحی کاتالوگ چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

زیر بنای طراحی خوب در چاپ بروشور تبلیغاتی استفاده از طراحی نوآورانه، هوشمندانه، به کاربردن تصاویر جذاب و با کیفیت است.

استفاده از اینفوگرافی (گرافیک اطلاع رسان) نیز می تواند در این زمینه کارساز باشد. به عبارتی دیگر 65 درصد اطلاعاتی که به مغز انسان اجازه ورود می یایند از طریق قوه بینایی است. بر همین اساس تصاویر با مغز قدیم

ارتباط برقرار می کنند درست بر عکس واژگان.

این مطلب بیان کننده آن است که تصاویر جذاب تا چه حد می تواند روی مخاطب مورد نظر تاثیرگذاری داشته باشد. انتخاب نوع رنگ مناسب پس زمینه و اندازه تصاویر موجود در صفحات کاتالوگ نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای طراحی صفحـــات باید به جریان چشم نیز توجه داشـــت و توازن و تعادل را در صفحه رعایت کرد و از زمینه های شلوغ جلوگیری به عمل آورد.

نوع کاغذ در چاپ کاتالوگ چگونه است؟

در چاپ کاتالوگ ضخامت کاغذ استفاده شده نسبت به نوع کاتالوگ تفاوت دارد. هر چه مواد مصرفی در کاتالوگ چاپی بیشتر باشد به همان نسبت ضخامت کاغذ نیز بیشتر می شود. 

در واقــع تراکم مواد بیــشتر، ضخامت بیشــتر کاغذ را در بردارد. یک کاتالوگ به دلیل اینکه به بسیاری از افراد ممکن است منتقل شود باید دارای کاغذ با کیفیــت، مقاوم و انعطاف پذیر باشد. 

کاغذ با کیفیت می تواند موفقیت هر کاتالوگی را تحت شعاع قرار دهد.

به همین طریق یک کاتالوگ ، با کیفیت کاغــذ ضعیف و پایین می توانـد تاثیری بسیار منفی بر مخاطب خود بگذارد. کیفیـت کاغذ خوب می تواند منجر به تشویق مشتریان احتمالی برای خرید کالا یا خدمات مد نظر شود. تعداد صفحات نــیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

از طرفی کاتالوگ باید در بردارنده اطــلاعات جامع و کامل مورد نظر به مشتریان باشد و از طرفی نیز نباید موجب خســتگی و دلزدگی مخاطــب گــردد.

پوشش و صحافی در چاپ کاتالوگ چه نقشی را عهده دار است؟

به کار بردن پوشش مناسب در کاتالوگ های چاپی منجر به افزایش طول عمر و هم چنین افزایش مقاومت آن در طول زمان و محافظت از آن می شود. 

نوعی از پوشش هایی که به این منظور استفاده می شود از جنس سلفون است که بسته به نیاز سفارش دهنده می تواند به صورت شفاف یا مات توسط دستگاه های مخصوص مورد استفاده قرار گیرد.

 

مزیت این نوع پوشش این است که از ایجاد ترک خوردن کاتالوگ در اثر تا شدن محافظت کرده و باعث حفظ کیفیت اولیه آن در طول زمان شود. نمونه دیگر از این نوع پوشش ها یو وی (UV) نام دارد که به صورت شفاف یا مات عرضه می شود.

 این پوشش در دو شکل موضعی و برجسته وجود دارد که در نوع خود از پوشش های پر کاربرد محسوب می شود. پایان دهنده کار طراحی و چاپ کاتالوگ عملیات صحافی می باشد که دارای اهمیـت ویژه ای است. 

صحافی کاتالوگ به صورت صحــافی منگنه ای، صحافی چسب گرم، صحافی با دوخت و صحـــافی سیمی دوبل انجام می پذیرد. 

در صحافی کاتالوگ برش ها باید با دقت انجام گیرد به صورتی که لبه روی هم قرار میگیرند و خط تا نیز در محل مورد نظرش قرار داده شود.

پوشش جلد و صفحات

انواع پوشش یووی شامل: یووی براق، یووی مات، یووی مرواریدی، یووی پوست پرتقالی می باشد.

پوشش سلفون:

سلفون مات، سلفون براق و سلفون مخملی انواع مختلفی از پوشش های سلفونی می باشند که عملکرد اساسی آن ها پوشش دادن چاپ و بالا بردن مقاومت و ماندگاری آن است. این پوشش های سلفونی بافتی نازک و شبیه به مشما داشته و با چسبیدن روی سطح مقوا از آن در مقابل رطوبت و پاره شدن محافظت می نمایند. تفاوت اساسی پوشش های سلفونی با هم دیگر بیشتر به جنبه ی بصری و هماهنگی با طراحی مربوط می گردد.

پوشش یو وی:

پوشش UV ترکیبی شفاف می باشد که در چاپ افست روی کاغذ مرطوب انجام می شود، سپس فوراً به وسیله نور ماوراء بنفش خشک می گردد، به همین علت آن را پوشش یو وی نام گذاری نموده اند. انواع مختلفی از ترکیبات یووی جهت پوشش دادن بعد از چاپ کاتالوگ و بروشور و سایر محصولات چاپی استفاده می شود.

 

ابعاد کاتالوگ:

 

ابعاد کاتالوگ بهتر است در سایزهای استاندارد مانند a4 , a5 (به صورت افقی و یا به صورت عمودی) انتخاب شود. چنانچه قصد انتخاب ابعاد دیگری دارید بهتر است با مشاوره رایگان مجموعه چاپ و تبلیغات پرتو در تماس باشید تا کمترین میزان هزینه و هدر رفتن کاغذ را به همراه داشته باشید.

 

نوع صحافی کاتالوگ
 

انواع صحافی کاتالوگ شامل مواردی مانند: مفتول تخت، مفتول لوپ و چسب گرم می باشد که انتخاب آن به تعداد صفحات کاتالوگ و میزان گرماژ صفحات بستگی دارد.

(مفتول تخت و مفتول لوپ برای کاغذهای گرم پایین و تعداد صفحات کم استفاده می شود و صحافی با چسب گرم برای تعداد صفحات بالا بسیار مناسب است.)

 

کاربردهای کاتالوگ

 

کاتالوگ های چاپی می توانند به تنهایی و یا به همراه سایر هدایای تبلیغاتی به صورت اختصاصی که در مقاله ی هدایای تبلیغاتی به صورت کامل در مورد آن توضیح داده شده است در مناسبت های خاص مانند نمایشگاه ها، جلسات مهم کاری، همایش ها و... ارائه گردد.

نمونه کاتالوگ های چاپی توسط مجموعه چاپ و تبلیغات پرتو بسیار زیاد بوده و بهتر است برای مشاهده آن ها به صورت حضوری و یا به صورت آنلاین (واتساپ و تلگرام) با مجموعه در ارتباط باشید.

 

استعلام قیمت چاپ کاتالوگ و طراحی آن

 

قیمت طراحی کاتالوگ به عواملی مانند طراحی لوگو، طراحی جلد و صفحات کاتالوگ، متن کاتالوگ، ادیت عکس های کاتالوگ و... بستگی دارد که بهتر است برای دستیابی به میزان هزینه دقیق طراحی کاتالوگ از طریق واتساپ و تلگرام مجموعه و یا با تماس با مجتمع چاپ و تبلیغات پرتو در ارتباط باشید.

قیمت چاپ کاتالوگ نیز به عواملی مانند تعداد صفحات کاتالوگ، ابعاد کاتالوگ، جنس صفحات و... بستگی دارد. بهتر است برای دستیابی به میزان هزینه دقیق چاپ کاتالوگ از طریق واتساپ و تلگرام مجموعه و یا با تماس با مجتمع چاپ و تبلیغات پرتو در ارتباط باشید.

 

مزایای کاتالوگ چاپی
 

از مهم ترین مزیت های چاپ کاتالوگ می توان به جامع بودن آن از جهت معرفی خدمات و محصول و... نام برد که نزد افرادی که در بازار هدف هستند باقی مانده و به مراتب مطالعه شده و استفاده می گردد.

 

در دنیای کسب و کار دو فاکتور اطلاع رسانی و تبلیغات، اگر به صورت همزمان و با هم مورد استفاده قرار گیرند موفقیت آن کسب و کار را تضمین خواهند کرد.

چاپ کاتالوگ در اجرای این فاکتور ها می تواند کمک شایان و قابل توجهی کند.

 

برای پیاده سازی این اصول ابتدا باید محصول مورد نظر خود را به طور کامل مورد شناسایی قرار داد و توضیـــحات و اطلاعات کامل محصول و به طـــور کلی هر آنچه که به شناخت بیشتر محصول کمک می کند را جمع آوری کرد

و در گام آخر با بازار سنجی و شناسایی بازار هدف خود نسبت به چاپ و انتشار کاتالوگ های تبلیغاتی اقدام کرد.

 

 این روش تبلیغات به دلیل همیشه در دسترس بودن تا مدت های زیاد می تواند مورد بهره برداری قرار گیرد و ابزار مهـمی در جهت رشد بازار هر کسب و کاری باشد.

انواع کاتالوگ

 

کاتالوگ‌ها در شکل، رنگ، جنس، نوع صحافی، پوشش، طرح، اندازه و با اهداف متفاوتی طراحی و چاپ می گردند. انواع متغیر ها به صورت جداگانه توضیح داده می شوند:

جنس 

به کار بردن کاغذ گلاسه‌ی ضخیم برای جلد کاتالوگ و کاغذهای گلاسه‌ی نازک‌تر جهت استفاده در صفحات داخلی، تناسب خوبی در کاتالوگ نهایی ایجاد می‌نماید. هر نوع کاغذی بر اساس گرماژ آن در متر مربع تعریف گردد.

برای مثال کاغذ گلاسه ۳۰۰ گرم به این معنی می باشد که یک عدد برگ کاغذ با ابعاد ۱۰۰ سانتی‌متر در ۱۰۰ سانتی‌متر، به مقدار ۳۰۰ گرم وزن دارد.

 

همچنین درباره گرماژ مطلوب برای کاغذ کاتالوگ، به صورت کلی، به طور معمول در قسمت جلد کاتالوگ از کاغذ گلاسه با مقدار گرماژ ۲۵۰ یا ۳۰۰ گرم و برای صفحات داخلی کاتالوگ از کاغذ با مقدار گرماژ ۱۳۵ ،۱۵۰ ،۱۷۰ و ۲۰۰

مورد استفاده قرار می گیرد.

نتیجه گیری

چاپ کاتالوگ در مجموعه چاپ و تبلیغات پرتو در بالاترین و بهترین کیفیت انجام می گیرد. چاپ و طراحی کاتالوگ با اهدافی مانند معرفی کسب و کار، معرفی خدمات و محصولات، پیشینه همکاری ها و اعتبارسنجی و ... انجام می پذیرد.

کاربردهای کاتالوگ در مناسبت های خاص مانند نمایشگاه ها، جلسات مهم کاری، همایش ها و... ارائه گردد. برای مشاهده نمونه کاتالوگ ها، همچنین برای استعلام قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ می توانید با شماره های

09126887680-03136633395-03136637531 در ارتباط باشید و یا به صورت حضوری به مجتمع چاپ و تبلیغات پرتو مراجعه نمایید.

 000
Scroll to Top