طراحی بروشور تبلیغاتی

a1 4

 

 

 

طراحی بروشور تبلیغاتی به عنوان یکی از روش ها مهم در صنعت تبلیغات به حساب می آید طراحی بروشور دارای اصولی است که رعایت آن ها دارای اهمیت زیادی است. بـه طورکلی تبلیغات چاپی نظیر بروشور، کاتالوگ و غیره جزو روش های قدیمی تبلیغات محسوب می شوند که برای موفقیت در آن ها باید بر اساس نیاز روز جامعه طراحی ها انجام شود. شما در آتلیه تخصصی پرتو می توانید با خیال راحت طراحی بروشور کسب و کار خودتان را به طراحان پرتو بسپارید و با سلیقه و نظر خودتان بهترین طراحی بروشور را انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

 

برای طراحی بروشور باید به چه مواردی توجه کرد؟

 

طراحی بروشور تبلیغاتی به عنوان یکی از روش ها مهم در صنعت تبلیغات به حساب می آید. طراحی بروشور دارای اصولی است که رعایت آن ها دارای اهمیت زیادی است. به طور کلی تبلیغات چاپی نظیر بروشور، کاتالوگ و غیره جزو روش های قدیمی تبلیغات محسوب می شوند که برای موفقیت در آن ها باید بر اساس نیاز روز جامعه طراحی ها انجام شود.

 

به طور کلی چاپ بروشور با استفاده از 4 رنگ صورت می گیرد و کاغذ هایی که برای آن مورد استفاده قرار می گیرد از نوع کاغذ های ضخیم و گلاسه است. برای این که روش صحیح طراحی بروشور را بدانیم لازم است در ابتدا به معرفی بروشور و انواع آن بپردازیم و سپس اندکی در خصوص روش های طراحی صحبت کنیم.

 

بروشور و طراحی بروشور چیست؟

 

برای طراحی بروشور باید به این سوال پاسخ داد که بروشور چیست؟ بروشور ها اسناد کاغذی هستند که هدف از تولید آن ها اطلاع رسانی در خصوص یک موضوع خاص است. انتقال یک پیام به افراد و مخاطبین که معمولا این پیام ها با هدف تبلیغات صورت می گیرد از مهم ترین کاربرد بروشور است.

از بروشور ها می توان برای معرفی یک کسب و کار و نوع فعالیت آن استفاده کرد. علاوه بر این بروشور می تواند برای معرفی یک محصول یا خدمتی خاص می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

بررسی بروشور از لحاظ لغوی نشان می دهد که بروشور که واژه ای با ریشه فرانسوی بوده که به معنای دوختن است. طراحی بروشور به شکل های مختلفی می تواند صورت گیرد. معمولا بروشور ها به شکل پمفلت های چند بخشی و یا به شکل جزوه هایی می تواند در اختیار مخاطبان قرار گیرد.

علاوه بر این می توان در طراحی بروشور از روش هایی استفاده کرد که آن ها به شکل کتاب ها یا مجله های باریک و کوچکی در بیایند.بروشور های می توانند حاوی اطلاعات، تصاویر یا ترکیب این دو باشند و براساس نوع استفاده و مخاطبین آن ها به شکل های مختلفی طراحی می شوند.

 

انواع بروشورها بر اساس نوع طراحی بروشور به شکل های مختلفی می توانند در اختیار مخاطبان قرار گیرند. در بسیاری از موارد بروشور های تک صفحه ای را می توان در میان صفحات مجلات و روزنامه ها قرار داد و در اختیار مخاطبان قرار داد. در محل های شلوغ و پر تردد نیز پخش بروشور و تراکت امری رایج تلقی می گردد. قرار دادن بروشور ها و تراکت ها در پاکت های خرید نیز راهی دیگر برای رساندن آن ها به دست مخاطبین است.

 

طراحی بروشور هنگامی که برای نمایشگاه ها و رویداد های عمومی صورت می گیرد به گونه ای است که در استند های مشخصی قرار داده شود و مخاطبان خودشان در صورت تمایل آن ها را بردارند. این روش را می توان به عنوان روشی کارآمد در طراحی بروشور و توزیع آن دانست زیرا افراد با میل و علاقه شخصی اقدام به مطالعه آن می نمایند. به همین جهت طراحی بروشور باید به گونه ای انجام شود که بتواند نظر مخاطبان را به خود جلب نماید.

 

معرفی انواع طراحی بروشور

 

به طور کلی همان طور که اشاره شد انواع مختلفی از بروشور وجود دارد که در ادامه مختصری در خصوص آن ها صحبت خواهیم نمود.

نوع دیگر بروشور که جزو بروشورهای چاپی است انواع طراحی بروشور به شکل های دو یا سه لت است. از لحاظ ظاهری این نوع بروشور ها به شکل آکاردئونی طراحی می شوند و می توان آن ها را به عنوان اصلی ترین و محبوب ترین نوع بروشور دانست. در طراحی بروشور تبلیغاتی به شکل آکاردئونی می توان به شکلی طراحی را انجام داد که هر دو روی بروشور دارای مطالب و تصاویری باشند اما باید این کار به صورتی انجام شود که از شلوغی و سردرگمی مخاطبان جلوگیری کند.

طراحی بروشور به گونه ای که دارای تای غیر معمول باشد نیز می تواند موجب جلب توجه مخاطبان شوند. به طور کلی استفاده از طراحی بروشور به شکل های منحصر به فرد و خاص می تواند موفقیت خوبی برای صاحبان کسب و کار به همراه داشته باشد.

 

اهمیت محتوا در طراحی بروشور

 

همان اندازه که طراحی بروشور دارای اهمیت است، محتوای آن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی محتوای موجود در بروشور به دو بخش اصلی تقسیم می شود. بخش اول مربوط به محتوای متنی است که در آن پیام اصلی بروشور شامل معرفی فعالیت ها، محصولات و خدمات به مخاطب رسانده می شود. بخش دوم تصاویری است که در بروشور مورد استفاده قرار می گیرد.

متون مورد استفاده در طراحی بروشور باید به گونه ای انتخاب شود که مختصر و مفید اطلاعات لازم را در اختیار مخاطب قرار دهد. از زیاده گویی در طراحی بروشور باید پرهیز شود. تیتر های جذاب و عدم وجود غلط های تایپی و نگارشی از مواردی است که در خصوص محتوا باید به آن ها توجه نمود.

 

در خصوص استفاده از تصاویر و عکس ها لازم است به این نکته اشاره شود که استفاده از عکس های کپی شده از اینترنت یا سایر رقبا می تواند ضرر های جبران نا پذیری برای شما به همراه داشته باشد. باید برای طراحی بروشور تبلیغاتی باید از عکس های با کیفیت و مرتبط با موضوع بروشور استفاده نمود.

بر اساس اصول طراحی بروشور استفاده از عکاسی های صنعتی برای محصولات و حتی خدمات باید به شکل حرفه ای انجام شود تا نتیجه نهایی بروشوری منحصر به فرد با تصاویر جذاب برای مخاطبان باشد.

 

 

 

 

 3D catalog hoshmande spahan door 000

 
Scroll to Top